16. júna sa v Malej Bytči uskutočnilo I.kolo SSHL a I.ročník nočnej súťaže o putovnú prúdnicu DHZ Malá Bytča.

V prvom kole Severoslovenskej hasičskej ligy si prvenstvo vybojovali muži z Rudinky s časom 14,547, za nimi na druhom mieste Kamenná Poruba a na treťom DHZ Bobrovček. Ocenenie najrýchlejšieho prúdara v mužskej kategorii si domov odniesol ľavý prúd z Bobrovčeka a to s časom 14,076.

U žien si zlatú priečku vybojovali domáce ženy s časom 17,510, za nimi ženy z Korne s časom 19,755 a tretie skončili ženy z Kolárovíc s časom 20,239. Ocenenie najrýchlejšej prudarky si v kategorii žien vybojovala pravá prudarka z Malej Bytče s časom 16,011.

Aj napriek počiatočným problémom s ligovou časomierou, denná súťaž zaradená do SSHL prebehla dobre a bez problémov. Mnohým družstvám útok nevyšiel, no možnosť vynahradiť si to, mali na nočnej súťaži. O občerstvenie a zábavu bolo postarané. Súťažiaci aj diváci si mohli pochutnať na chutnej grilovanej klobáske, krkovičke či na vynikajúcom guláši. Taktiež nechýbal stánok s trdelníkmi a cukrovou vatou a atrakcie pre deti- skákací hrad a trampolína. Obe súťaže prebehli podla očakávaní, o večernú zábavu (diskoteku)  sa postaral DJ PMC z Českej republiky a samozrejme ako moderátor nemohol chýbať "Yetti" (Milan Kováčik). 

Fotky z dennej súťaže: https://smah23.rajce.idnes.cz/mala_bytca_2012#